Na stadionie San Mamés Barria odbył się mecz pomiędzy Athletic Club oraz Valencia: 2-2

W emocjonującym starciu La Liga, Athletic Club zremisował z Valencia 2-2 na swoim domowym terenie w San Mamés Barria. Mecz odbył się 29 października 2023 roku o godzinie 17:30. Po pierwszej połowie Athletic Club prowadził 1-0, jednak Valencia pokazała swoją siłę i determinację, doprowadzając do remisu w drugiej części meczu. Spotkanie, które było częścią 11. kolejki rozgrywek, sędziował Jorge Figueroa Vazquez z Hiszpanii.

Relacja z Meczu

Mecz 11. kolejki La Liga rozegrał się na majestatycznym stadionie San Mamés Barria, gdzie Athletic Club przyjmował drużynę Valencia. Piłkarze wyszli na murawę w chłodny, ale surowy jesienny wieczór z jednym celem – zdobyć trzy punkty.

Mecz rozpoczął się od dynamicznej gry. W 12. minucie gospodarze otrzymali pierwszą żółtą kartkę dla Aitora Paredesa, ale nie zraziło to zespołu. W 32 minucie, po pięknej asyście Nico Williamsa, De Marcos otworzył wynik dla Athletic Clubu. Osiągnął tym samym przewagę 1-0, która utrzymała się do przerwy.

Druga połowa była jednak zupełnie inną historią. Pomimo żółtej kartki dla Dani García w 55. minucie, wydawało się, że Athletic Club utrzyma przewagę. Jednak w 62. minucie Fran Pérez, dzięki asyście Hugo Duro, zdołał wyrównać wynik dla Valencii. Zaledwie sześć minut później ta sama para powtórzyła grę, ale tym razem to Duro strzelił gola, a Pérez asystował.

Podsumowanie

Valencia prowadziła 2-1, a sytuacja wydawała się beznadziejna dla Athletic Club, zwłaszcza po kolejnej żółtej kartce dla Iñigo Ruiz de Galarreta w 87. minucie. Ale losy meczu miały się jeszcze odmienić. W ostatnich sekundach, Álex Berenguer, po asyście Iñaki Williamsa, strzelił gola decydującego o remisie. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Mecz, który zaczął się tak obiecująco dla Athletic Club, skończył się gorzkim remisem. Valencia, pomimo początkowych trudności, zdołała odwrócić losy meczu, tylko po to, by w ostatnich sekundach stracić zwycięstwo.

Athletic Club teraz zwraca swoje oczy ku przyszłym meczom z Rubí, Villarreal i Celta Vigo, podczas gdy Valencia będzie musiała przygotować się na mecze z UD Logroñés, Granada CF i Real Madrid. Na stadionie San Mamés Barria odczuwalna była energia i napięcie, które niewątpliwie zostaną przeniesione na kolejne mecze.