Na stadionie Estadio de Mestalla odbył się mecz Valencia kontra Villarreal: 3-1

W meczu 19. kolejki La Liga Valencia pokonała Villarreal 3-1 na Estadio de Mestalla. Valencia objęła prowadzenie 2-0 już przed przerwą, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego. Mecz odbył się 2 stycznia 2024 roku o godzinie 20:30.

Mecz piłki nożnej: Valencia vs Villarreal

Dnia 2 stycznia 2024 roku na Estadio de Mestalla odbyło się starcie drużyn Valencia i Villarreal w ramach 19. kolejki La Ligi.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy. Już w 4. minucie R. Yaremchuk zdobył bramkę dla Valencii, a asystę zanotował José Gayà. W 27. minucie Pepelu podwyższył prowadzenie dla Valencia, a swoje drugie trafienie zanotował w 57. minucie. Bramkę honorową dla Villarreal zdobył Gerard Moreno w 73. minucie po asyście Iliasa Akhomacha.

Do przerwy wynik to 2-0 na korzyść gospodarzy.

W drugiej połowie meczu żółte kartki zostały pokazane zawodnikom obu drużyn. José Luis Gayà i Diego Lopez otrzymali kartki dla gospodarzy, natomiast Eric Bailly, Dani Parejo, Étienne Capoue, Ramón Terrats i Jorge Cuenca zostali ukarani w ekipie gości.

Najbliższe spotkania Valencii to starcia z Cadiz, Athletic Club i Atletico Madrid, natomiast Villarreal zmierzy się z Las Palmas, Mallorcą oraz Barceloną.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a emocje sięgały zenitu w miarę kolejnych bramek i akcji. Sędzia główny Jesús Gil prowadził spotkanie w sposób konsekwentny, co dodatkowo wpłynęło na intensywność rywalizacji na boisku.